Airsoft on spetsiaalsete mänguvahenditega taktikaline sõjamäng, milles imiteeritakse ehtsaid lahingusituatsioone üldjuhul üksiksõduri, aga vahel ka rühma vaatenurgast.
Realistlikule kogemusele aitavad kaasa tõeliste tulirelvade koopiad, mis tulistavad välja plastikkuule.
NB! Kasutame ainult biolagunevaid kuule.
Airsoft’i mängus on rühmal mingi kindel eesmärk, näiteks pantvangide vabastamine või vaenlase baasi vallutamine. On ka muid mängutüüpe, näiteks zombie, wolf ja deathmatch.
Valikus on kaks vinget lahinguvälja. Leia sobiv plats ja tule lõbutsema!
Woodspaintballis on sinu mänguvahendiks tõelise automaatpüssi koopia.
Püss tulistab plastikkuule, mis liiguvad kiirusel umbes 100 m/s.
Airsoft’i kuuli tabamus ei ole ohtlik, kuid lähedalt lastes võib paljale nahale jätta kriimustuse või pindmise vigastuse.
Kasutame üksnes looduses biolagunevad plastikkuule.
Mängus kantav riietus on laiguline – justnagu päris sõduritel.
Vigastuste eest kaitsevad sind näomask, kaelakaitsmega kombe ja kindad.
Kõik airsoft’i mängijad ja läheduses viibivad isikud peavad kandma kaitseprille, kaitsemaske ja peakatet.
Paljas nahk (käsivarred, jalad, kael, käed) tuleks mängu ajaks kinni katta, sest kuulitabamusel ohustavad nahka pindmised vigastused.
Mängu eesmärk on üldjuhul alati üks – tabada võimalikult palju vaenlasi.
Airsoft pärineb Jaapanist, kus kehtisid ühed maailma rangeimad tulirelvaseadused. Rangetest seadustest hoolimata oli seal huvi relvade vastu suur ning hakati otsima alternatiivseid väljundeid.
1970ndatel ja 1980ndatel jõudsid Jaapanisse päris tulirelvade täpsed koopiad, mida innukalt kollektsioneeriti. Peagi otsiti ka võimalust toota ohutuid relvi, mis laseks haavleid. Koostöös Ameerika õhupüssifirmaga Daisy see ka õnnestus. Jaapanist levis hobi teistesse Aasia riikidesse, hiljem ka Ameerikasse ja Euroopasse.
Esimesed kasutatavad relvad olid ebatäpsed ja vähese võimsusega. Aastatega on relvad aga arenenud ning 1990ndate algul kasutusele võetud AEG tehnoloogia on kasutuses tänaseni.
Eestis kogus airsoft populaarsust uue aastatuhande alguses, ent massidesse läks see alles 2010. aasta paiku. Muide, airsoft’i relvi on väljaõppe eesmärgil hankinud ka Eesti Kaitsevägi ja Kaitseliit.