See adrenaliinirohke kuid ohutu sõjamäng pakub lusti ja pinget nii täiskasvanutele kui ka vanematele lastele.
Värvikuulide laskmiseks kasutatakse mehaanilist või elektroonilist markerit, mida väljanägemise tõttu ka relvaks kutsutakse.
Sihtmärki tabades läheb kuul katki ja jätab värvipleki.
Woodsball ehk metsamäng on suurel maa-alal peetav tiimide või üksikmängijate vaheline meelelahutuslik lahing.
Kõrvalda vastaseid ning täida samal ajal ülesanne (valluta maja, kaitse lippu vms).
Speedball ehk sportmäng on võistluslik. Nii Euroopas kui Ameerikas mängitakse seda ka professionaalsel tasandil.
Piiratud alaga mänguplatsil katsuvad rammu 3-10liikmelised võistkonnad.
Valikus on kaks vinget lahinguvälja. Leia sobiv plats ja tule lõbutsema!
Sinu mänguvahendiks on lihtsasti kasutatav relv ehk marker.
Marker (tõlkes märgistaja) väljutab värvikuule, mis liiguvad kiirusel 90 ms/s. Hoo annab markerit läbistav süsihappegaas või suruõhk.
Sihtmärki tabades läheb kuul katki ja värvisegu jääb sihtmärgile.
Värvikuulid koosnevad želatiinist, toiduvärvist, veest ning ploüetüleenglükoosist. Need on ohutud nii tervisele kui ka loodusele.
Lahingus kannad kamuflaaži, et keskkonda sulanduda. Sportmängus aga meeskondi eristavaid erivärvilisi maske.
Vigastuste eest kaitsevad sind näomask, kaelakaitsmega kombe ja kindad.
Kui oled paintball’i varem mänginud, tead ka ohutusreegleid – need on kõikjal samad. Kui sa varem mänginud pole, teeme kõik olulise nullist selgeks.
Mängu eesmärk on üldjuhul alati üks – tabada võimalikult palju vaenlasi. Aga meie platsi eripärad ja reeglite muudatused räägime enne mängu üle.
Paintball’i mõtlesid 1970ndatel välja USA börsimaakler Hayes Noel ja tema kirjanikust sõber Charles Gaines, kes soovisid üha uuesti kogeda jahipidamisest tekkivat adrenaliini.
Relvana kasutasid nad algselt põllumajanduskataloogist pärinevat püssi Nelspot 007, mis oli mõeldud metsatöödel puude ning rantšodes peremeheta kariloomade märgistamiseks. Kuulid olid täidetud õlivärviga.
Nii korraldasidki mehed loomade küttimise asemel hoopis duelli. 1980ndate algul kaasati värvikuulimängu ka kümmekond sõpra, mis andis mängule juba lahingu mõõdu. See peeti maha 34 hektari suurusel maa-alal, mängu eesmärk oli hõivata lipp.
Algul oligi paintball’i eesmärk hõivata vastaste lipp. Nüüdseks on välja kujunenud hulk mitmesuguseid ülesandeid ja mänguskeeme, mida saab mängijate soovi järgi ka täiendada või muuta.
Näiteks võib üks võistkond olla objekti kaitsja ja teine ründaja, eesmärgiks võib aga seada asjade transportimise ühest kohast teise või pantvangide vabastamise vmt.
Paintballi saab mängida ka individuaalselt. Sel juhul on eesmärk vastasmängijate väljatulistamine: kes pihta saab, on mängust väljas.